Dieta pudełkowa – to idealne rozwiązanie dla osób na diecie i nie tylko…

Żyjesz w ogromnym pędzie i nie masz czasu ani ochoty na zakupy i gotowanie? Mamy rozwiązanie idealne dla osób zabieganych i leniuszków — catering dietetyczny i dieta pudełkowa, co Ty na to? Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie i są to nie tylko osoby, które chcą mieć lepszą sylwetkę, ale także Ci, dla których cenna jest każda minuta. W poniższym artykule sprawdzimy jak wygląda dieta pudełkowa oraz dla kogo jest ona najlepszym rozwiązaniem.

Catering dietetyczny – dla kogo? 

Dietę pudełkową może stosować właściwie każda osoba, która ma na to ochotę! Oczywiście najczęściej sięgają po nią osoby, które chcą zgubić zbędne boczki, czy to ze względów zdrowotnych, czy też dla poprawy wyglądu i samopoczucia. Dietę pudełkową stosują również sportowcy i osoby, którym zależy na przybraniu masy ciała albo po prostu osoby, którym zależy na zdrowym odżywianiu, a nie mają czasu na zakupy, wymyślanie przepisów i gotowanie. To idealne rozwiązanie dosłownie dla każdego!

Dieta pudełkowa – zalety

– regularność posiłków

Dla wielu osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub chcących po prostu poprawić jakość swojej diety, największym problemem jest regularność spożywania posiłków. Często zdarza się, że przez zbyt dużą ilość zajęć lub po prostu lenistwo, pomijamy kilka posiłków i śniadanie jemy o 16:00. Potem nasz głód zapychamy dużą ilością niekoniecznie zdrowych potraw w godzinach wieczornych. Poznajesz taki scenariusz? Dzięki diecie pudełkowej, ten problem po prostu znika. Dostajemy gotowe posiłki, które musimy jedynie podgrzać. Jemy regularnie, zachowując odpowiednie odstępy między posiłkami, dzięki czemu utrzymujemy stały poziom cukru we krwi i nie mamy potrzeby podjadać.

– oszczędność czasu

Oszczędność czasu jest niewątpliwie sporą zaletą, dzięki której mamy więcej czasu na odpoczynek czy też realizację pasji. Też chcielibyście rozciągnąć dobę? Na szczęście są sposoby na oszczędność cennych chwil. Nie musimy już więcej wymyślać jadłospisów, jeździć na zakupy, gotować, a nawet zmywać. Wszystko zrobi za Ciebie firma cateringowa, a Ty musisz jedynie cieszyć się z pysznego żarełka.

– smak

Jeśli myślisz, że dieta pudełkowa to monotonność i brak smaku, to bardzo się mylisz! Firmy cateringowe zwracają szczególną uwagę na różnorodny smak i nowe, ciekawe propozycje posiłków. Poprzez tego typu diety, często odkrywamy, nowe, wcześniej nieznane połączenia smakowe. Niesamowite doświadczenia smakowe przed Tobą, które możesz wykorzystać w przyszłości, odtwarzając podobne dania, gotując np. dla siebie czy też znajomych.

– wygoda i wybór

Firmy cateringowe dają sporą możliwość wyboru diety i możliwych dostosowań. Kaloryczności zaczynają się już od 1200 kcal, a kończą na nawet 5000 kcal, dodatkowo można skorzystać z diet skierowanych specjalnie dla osób z różnymi chorobami – cukrzycą, zaburzeniami czynności tarczycy czy dla osób z nietolerancją – laktozy, glutenu itp. Kolejnym plusem jest wygoda w wyborze diety i możliwość codziennego przeglądania menu zamieszczonego na stronie internetowej i wybór poszczególnych dań, odpowiednich dla naszych upodobań smakowych. Dodatkową zaletą wygodnej diety pudełkowej, jest mniej stresu związanego z gotowaniem i przyrządzaniem trudniejszych potraw (dotyczy osób, które niekoniecznie lubią gotować).

– odpowiednia kaloryczność i zbilansowanie posiłków

Dzięki diecie pudełkowej mamy pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Wiemy również, że nasz jadłospis jest dobrze zbilansowany pod kątem mikroskładników. Już nie musisz wypisywać kaloryczności każdego posiłku, ani czytać godzinami etykiet w sklepie, wszystko masz podane jak na tacy.

– mniejsze ryzyko podjadania

Dzięki diecie pudełkowej, nie mamy kiedy podjadać! Czy to nie cudowny układ? Przy tak dużej regularności spożywanych posiłków, nasz organizm nie ma kiedy zgłodnieć, więc automatycznie nie czujemy potrzeby, żeby sięgać po alternatywną, często niezdrową, przekąskę. Rozwiązanie idealne dla łakomczuszów.

Catering dietetyczny i jego wady

– cena

Z pewnością jedną z najczęstszych przyczyn, przez które zainteresowani nie decydują się na skorzystanie z diety jest cena, która na pierwszy rzut oka wydaje się wysoka. Ale hola, hola! Jeśli weźmiemy pod uwagę kwoty, które wydajemy na żarełko sporządzone samodzielnie, na paliwo do naszej fury za dojazd do sklepu, koszty wody, prądu czy gazu, którego używamy przy gotowaniu, czy chociażby czasu pracy jaką poświęcamy na zakupy, gotowanie czy zmywanie — wtedy cena cateringu wydaje się uzasadniona.

– ekologia

W wielu cateringach dietetycznych, ilość zużywanego plastiku jest naprawdę spora. Każdy posiłek jest zapakowany w plastikowe pudełko, który często ma jednorazowy charakter. Na szczęście w naszej małpiej firmie istnieje możliwość skorzystania z pudełek ekologicznych, które są w zdecydowanie mniejszym stopniu szkodliwe dla środowiska. Poza tym nie tracimy energii do ugotowania szamki, ani wody do zmywania góry garów.

– powtarzalność

Częstym problemem w firmach specjalizujących się w cateringu dietetycznym, może być powtarzalność smaków i serwowanie podobnych dań dość często. Dlatego też warto zwrócić na to swoją uwagę i dokładnie zapoznać się z ofertą dań, aby wybrać takie cateringi, które oferują różnorodne dania.

Podsumowanie

Czy dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla każdego na diecie? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań, przyzwyczajeń i upodobań każdej osoby. Dlatego podejmując decyzję w kwestii tak ważnej, jak nasze odżywianie, warto zdecydować się na renomowaną firmę, do której będziemy mieć zaufanie, a przed zamówieniem całej diety, po prostu ją przetestować. Jeżeli nie wiesz czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku, po prostu wypróbuj jedną z naszych krótszych opcji dostaw (1-3 dni) i dowiedz się, czy catering dietetyczny jest dla Ciebie!