pudełkowa Dieta wege
Dieta wege

Dieta wege

Oczywiście nie zapomnieliśmy o wegetarianach. W naszej dżungli aż roi się od roślinożerców! Skorzystaj ze specjalnie dobranej diety wege, z której wykluczyliśmy mięso oraz ryby, zastępując je wysokiej jakości nabiałem i roślinami strączkowymi, bez rezygnacji z ekscytującej różnorodności i pysznego smaku. Nie daj się zwieść, że wegetarianie jedzą tylko sałatę i kamienie! Taka dieta wege jest zdrowa, smaczna i świeża, pełna warzyw i owoców, które dostarczą Twojemu organizmowi wszystkie białka, złożone węglowodany, zdrowe tłuszcze i inne, potrzebne składniki odżywcze! Dzięki tej zbilansowanej i pełnowartościowej opcji dietetycznej unikniesz pułapek żywieniowych oraz zadbasz o profilaktykę przeciw chorobom cywilizacyjnym i nowotworowym. Dieta wege, to zdrowa eksplozja smaku, która z pewnością zadowoli wygłodniałe podniebienie!

Średni tygodniowy bilans makroskładników w tej diecie:
Białko
15%
Tłuszcze
30%
Węglowodany
55%
Zamawiam tę dietę!
Dieta wege pudełkowa

Menu na ten tydzień

Dieta wegetariańska i jej wpływ na zdrowie

W porównaniu do mięsożerców, wegetarianie spożywają istotnie mniej tłuszczów nasyconych i cholesterolu, a więcej witaminy C i kwasu foliowego, błonnika pokarmowego, potasu, magnezu i roślinnych związków biologicznie aktywnych takich jak flawonoidy i karotenoidy. W rezultacie, statystycznie, mają lepszy profil lipidowy (cholesterole, trójglicerydy), niższe ciśnienie tętnicze krwi, niższy współczynnik masy ciała BMI, co w sumie przyczynia się do ich lepszego stanu zdrowia, mniejszego ryzyka rozwoju chorób przewlekłych i w efekcie długowieczności.

Wiele prozdrowotnych aspektów diety wegetariańskiej nadal pozostaje niezbadane, gdyż ciężko wyselekcjonować jedynie wpływ diety na ogólny stan zdrowia wegetarian, gdyż statystycznie, są oni bardziej aktywni fizycznie oraz rzadziej sięgają po takie używki jak alkohol i wyroby tytoniowe od entuzjastów diety mięsnej. Natomiast, póki co, wiadomo już że dieta wege obniża ryzyko wystąpienia chorób serca, nowotworów i cukrzycy typu II.Dieta wege i zagrożenia dietetyczne związane z nią

Najczęściej pojawiającą się kontrowersją wokół diet wege (bezmięsnych) jest ilość białka. Ten składnik jest oczywiście niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, gdyż buduje nasze mięśnie i bierze udział w procesach regeneracyjnych i metabolicznych. Niestety, obecnie obserwuje się tendencję do nadmiernego w stosunku do potrzeb spożycia tego składnika. Wystarczającą ilość białka w diecie zapewnia podaż na poziomie 0,9 g/ kg m.c./ dobę dla dorosłych kobiet (z wyłączeniem laktacji i ciąży- wtedy zapotrzebowanie wzrasta) i mężczyzn o przeciętnej aktywności ruchowej w ciągu dnia. Taki poziom bez problemu można pokryć jedynie produktami roślinnymi nawet na diecie wegańskiej, nie wspominając już o diecie lakto-owowegetariańskiej, w której dodatkowo dysponujemy wyjątkowo bogatobiałkowymi jajkami i produktami mlecznymi.

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy dieta wegetariańska jest dobra dla naszego zdrowia. Każda dieta eliminacyjna, o ile właściwie zbilansowana pod kątem wartości energetycznej oraz odżywczej i uzupełniania kluczowych składników pokarmowych i bogata w nieprzetworzone produkty może być dietą pełnowartościową i wpływać korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli nie mamy pewności czy samodzielnie damy sobie radę z prawidłowym zbilansowaniem takiej diety bezpieczniej będzie udać się po pomoc do specjalisty.

Dobra, dobra... Zamawiam!

Chcę tę dietę